Меню
Як спроектувати систему охорони периметра для об’єктів критичної інфраструктури

Як спроектувати систему охорони периметра для об’єктів критичної інфраструктури

Author content: Евгений Пароконный

Процес забезпечення безпеки великих за площею об’єктів критичної інфраструктури (сонячні, вітряні електростанції, АЕС, морські порти тощо), передбачає складний комплекс заходів з попередження потенційних загроз та недопущення здійснення актів незаконного втручання.

Мова йде про захоплення критичних елементів об’єктів, руйнування, ушкодження, порушення штатних умов функціонування. Саме тепловізійні камери FLIR є універсальним рішенням для створення ефективної системи протидії цим потенційним загрозам.

Переваги охорони периметра з використанням тепловізорів FLIR

Система охорони периметру з використанням тепловізійних камер FLIR надасть переваги отримання чіткого зображення незалежно від часу доби, пори року, погодних умов, без використання додаткового освітлення тощо. Забезпечення контролю в зоні спостереження з різними рівнями доступу шляхом побудови логічних периметрів з можливістю подальшої інтеграції з іншими технічними засобами охорони на програмному рівні.

Вимоги до побудови (проектування) системи охорони периметра об’єктів критичної інфраструктури з використанням тепловізорів

Тепловізійна мережева відеокамера повинна мати наступні характеристики: вбудована аналітика, роздільна здатність 640х480, калібруваня виміру температури для можливості налаштування функції термоконтролю об’єкту, що охороняється (вимірювання температури його поверхні).

Тепловізор повинен бути здатним виявляти займання, мати вбудовані модулі аналітики (треккінг, маскінг, супроводження об’єкту, виявлення залишених предметів, побудова не менше п’яти зон аналітики довільної форми), вбудовані детектори напрямку руху.

Ідентифікація зафіксованого об’єкту за типом: транспорт, людина, тварина. Генерація тривог за однією умовою або у поєднанні з декількома умовами. Поєднання реакції тривог тепловізора з роботизованими стаціонарними камерами за відповідними протоколами до об’єктів детекції (аналітики) — побудова верифікації.

Які тепловізори використовувати на об’єктах критичної інфраструктури?

Виробник (FLIR Systems) для охорони об’єктів критичної інфраструктури рекомендує використовувати серію тепловізорів F-Series ID.

До згаданої тепловізійної камери пропонуються п’ять об’єктивів з кутами огляду: 44, 25, 17, 12 і 8,6 градусів. Використовуючи ширококутний об’єктив в поєднанні з функцією цифрового поліпшення деталей (DDE), завдання побудови системи охорони об’єктів критичної інфраструктури вирішується без встановлення інженерних споруд і нагромадження відеокамер уздовж периметра об’єкта.

Принцип роботи вбудованої аналітики в тепловізорі FLIR F-Series ID

Остання лінійка тепловізійних камер FLIR преміум сегменту F-Series ID у 2018 році отримала вбудовану аналітику. Тепер тепловізор здатний ідентифікувати та класифікувати потенційних порушників.

Програмне забезпечення розрізняє несанкціоноване проникнення людей та транспортних засобів від тварин, що блукають або дерев, що погойдуються. Таким чином зменшується кількість хибних спрацьовувань. При цьому погодні умови: туман, сніг, сонячні відблиски, а також смог і задимленість не є перешкодою для системи безпеки.

Оновлення стосується не лише програмного забезпечення. Чутливість термодатчика збільшилася на 300% у порівнянні з попередньою версією.

Читайте також публікацію про побудову системи охорони периметра для залізничних компаній: “Тепловізійні системи як складова Безпечної залізниці”.