Меню
Зустрічайте еру роботів – охоронців

Зустрічайте еру роботів – охоронців

Author content: Евгений Пароконный

Здається проблема співробітників безпеки, що сплять на робочому місці остаточно вирішена. Каліфорнійська компанія Cobalt Robotics (штаб-квартира в місті Сан-Матео) створила офісного робота, що виконує функцію охоронця.

Робот-охоронець від Cobalt Robotics

Технології, що колись вважалися науковою фантастикою втілюються в життя вже у наш час. Розробники запевняють, що робот-охоронець здатний виявляти та реагувати на більшість позаштатних ситуацій:

  • виявляти підозрілі (залишені) предмети;
  • розпізнавати потенційно небезпечні події (відкриті двері, підозрілі звуки, задимленість, зміну температури, вологості, вмісту вуглекислого газу тощо).

У прес-релізі Cobalt Robotics заявлено, що інженери-розробники врахували останні наукові досягнення у сфері нейронних мереж, інтелектуального навчання машин та автономного пілотування, у тому числі досвід SpaceX і GoogleX.

Робот-охоронець оснащений усіма сучасними технічними системами безпеки: 60-ма сенсорами, відеокамерами з вбудованою аналітикою, двостороннім аудіоканалом і навіть тепловізорами FLIR.

Проміжок часу від виникнення ідеї до організації дрібносерійного виробництва роботів склав всього 12 місяців. Робот-охоронець виконує функціональні обов’язки автономно, але, за необхідності, до нього підключається дистанційне керування.

Керівництво компанії впевнене, що їх автономні роботи незабаром заступлять на зміни в кожному офісі, музеї та торговому центрі. Цілком можливо, що такі роботи вже в найближчому майбутньому впишуться в концепцію професійних систем безпеки, в ланцюжок: відеоспостереження – СКУД – системи виявлення вторгнень.

Результати експлуатації робота-охоронця від Cobalt Robotics

Втім, варто згадати той факт, що в черговий раз підтверджує не тільки технологічну, але й економічну відсталість країн пострадянського простору. Результати дослідної експлуатації робота-охоронця в одному з офісних приміщень Каліфорнії продемонстрували, що завдяки роботу компанія спромоглась значно заощадити власні витрати, відмовившись від послуг двох охоронців, які працювали в нічні зміни!

На жаль, подібні нововведення в нашій дійсності ще довго не будуть актуальними. Поки в країнах “третього світу” праця кваліфікованого персоналу залишатиметься низькооплачуваною, придбання роботів-охоронців буде економічно недоцільним.