Меню
Як знімали фільм Чужі

Як знімали фільм Чужі

Author content: Valerii Zhukov

18 липня 1986 року в американському кінопрокаті вперше продемонстрували науково-фантастичну стрічку “Чужі”.

Небезпечна Сігурні Вівер

Тільки за перший місяць прокату загальносвітові збори склали $130 мільйонів – це у вісім разів більше, ніж загальний бюджет фільму. А кінострічка була номінована на премію Оскар за сьома категоріями!

Під час роботи над фільмом, понад 30 років тому сценаристом і режисером Джеймсом Кэмероном геніально візуалізовані прототипи озброєння та системи безпеки майбутнього.

Як створювали озброєння для фільму “Чужі”

Так, залучений до цього процесу відомий голлівудський дизайнер Ron Cobb талановито перетворив старий авіаційний тягач у футуристичний бронетранспортер для морпіхів.

На редизайн списаного 75-тонного тягача з триметровими колесами витратили понад мільйон доларів. При цьому урбаністичний антураж космічної бази був відтворений завдяки внутрішнім переходам на території занедбаної електростанції. Відповідне приміщення знайшли в західному районі Лондона і орендували на період зйомок.

Більш детально щодо всіх фантастичних розробок Рона, у тому числі ескізні малюнки та моделі можна подивитися на його особистій сторінці roncobb.net.

Не менш цікавим є рішення реквізиторів та зброярів фільму, які створили імпульсний смарт-ган з детектором руху. Важка зброя проти Чужих була сконструйована на базі кулемета MG-3 (вдосконалена версія MG-42), на який закріпили звичайний монітор та додали елементи рами від мотоциклу Kawasaki.

FLIR військового призначення

Водночас не може не дивувати той факт, що творці фільму виявилися у прямому сенсі провидцями. У цьому легко переконатися переглянув лінійку тепловізорів FLIR Outdoor & Tactical Systems , що створені американською корпорацією FLIR Systems.