Меню
Небезпечна Сігурні Вівер. Як знімали фільм Чужі?

Небезпечна Сігурні Вівер. Як знімали фільм Чужі?

Author content: Valerii Zhukov

18 липня 1986 року в американському кінопрокаті вперше продемонстрували науково-фантастичну стрічку “Чужі”.  Тільки за перший місяць прокату загальносвітові збори склали $130 мільйонів – це у вісім разів більше, ніж загальний бюджет фільму. А кінострічка була номінована на премію Оскар за сьома категоріями!

В ході роботи над фільмом, понад 30 років тому, сценаристом і режисером James Cameron геніально візуалізовані прототипи озброєння та системи безпеки майбутнього. Так, залучений до цього процесу, відомий голлівудський дизайнер Ron Cobb талановито перетворив старий авіаційний тягач у футуристичний бронетранспортер для морпіхів.

На редизайн списаного 75-тонного тягача з триметровими колесами витратили понад мільйон доларів. При цьому урбаністичний антураж космічної бази був відтворений завдяки внутрішнім переходам на території занедбаної електростанції. Відповідне приміщення знайшли в західному районі Лондона і орендували на період зйомок.

Більш детально щодо всіх фантастичних розробок Рона, у тому числі ескізні малюнки та моделі можна подивитися на його особистій сторінці http://roncobb.net/

Не менш цікавим є рішення реквізиторів та зброярів фільму, які створили імпульсний смарт-ган з детектором руху.

Важка зброя проти Чужих була сконструйована на базі кулемета MG-3 (вдосконалена версія MG-42), на який закріпили звичайний монітор та додали елементи рами від мотоциклу Kawasaki.

Водночас, не може не дивувати той факт, що творці фільму виявилися у прямому сенсі провидцями. У цьому легко переконатися, переглянув відеоролик, присвячений сучасним системам безпеки і озброєнню, що створені американською корпорацією FLIR.