Меню
Face ID – зародження багатомільярдної індустрії

Face ID – зародження багатомільярдної індустрії

Author content: Valerii Zhukov

Нещодавно генеральний директор компанії Google Сундар Пічай, закладаючи фундамент нового центру обробки даних, заявив: “штучний інтелект вплине на людство більше, ніж такі переломні віхи цивілізації як вогонь, електрика та комп’ютери”. Тому, протягом найближчих декількох років Google планує інвестувати $ 2,5 млрд у розширення дата-центрів і додатково працевлаштувати кілька тисяч осіб.

Останнім часом основний тренд ринку штучного інтелекту – технологія тривимірного сканування обличчя для смартфонів (Apple, Samsung і Google). До того ж, побоювання користувачів щодо можливого обману сканера за допомогою фотографії не підтвердилися. Розрізняються навіть обличчя близнюків, а процес ідентифікації займає менше секунди.

Широко застосовується технологія ідентифікації через сканування райдужної оболонки ока, в тому числі в сучасних системах безпеки. Особливості технології перевірки на авіаційну безпеку в Dubai Airports згадувалися у статті за листопад 2017 року. Попит на подібні інновації підштовхнув розробників інтелектуальних платформ до впровадження біометрії в усіх сферах життєдіяльності.

На думку керівника корпорації FaceFirst (Південна Каліфорнія), що спеціалізується на розробці технології Face ID, вже незабаром наш світ кардинально зміниться. Зникнуть повсякденні предмети: банкомати, кредитні картки, ключі від машини і від будинку, різноманітні паролі. Ми на порозі зародження нової багатомільярдної індустрії. Досягнення в галузі штучного інтелекту вже посприяли поліпшенню якості відеоаналітики. Нарешті, функція розпізнавання обличчя життєздатна. Водночас, впровадження графічних процесорів (GPU) і зниження собівартості виробництва зробили доступними подібні платформи для всіх комерційних додатків.

Платформа FaceFirst Guardian має широку підтримку уряду і правоохоронних органів США. Система дозволяє завантажувати навіть групові фотографії та ідентифікувати (порівнювати) за наявною базою осіб, що розшукуються. Штучний інтелект під час використання архіву відеоспостереження постійно самонавчається. У разі виявлення відеокамерами особи, що перебуває у розшуку, система безпеки повідомляє правоохоронцям електронною поштою або за допомогою SMS, надсилаючи зображення обличчя з інформацією про розташування відеокамери.

Згадана інтелектуальна платформа використовується в багатьох північноамериканських і латиноамериканських містах, на транспортних вузлах, стадіонах і в аеропортах. Так, під час впровадження FaceFirst Guardian в міжнародному аеропорту Панами «Tocumen» було витрачено $936 млн. З моменту запуску в 2014 році поліцією Панами встановлений рекорд: за один день виявлено 30 осіб, що перебували у розшуку. Не менш цікавим є досвід використання FaceFirst Guardian поліцією США.