Меню
США потрібні російськомовні фахівці з кібербезпеки

США потрібні російськомовні фахівці з кібербезпеки

Author content: Valerii Zhukov

В Росії відкрили онлайн-курси з навчання потенційних кібер-злочинців, які бажають підвищити кваліфікацію у сфері шахрайства з банківськими картками.

Курси з навчання кібер-злочинців

Шеститижнева дистанційна навчальна програма включає в себе 20 лекцій, вебінари з п’ятьма експертами-інструкторами, а також методичні матеріали. Особлива увага приділяється соціальній інженерії: надаються рекомендації про те, як маніпулювати людьми для того, щоб підштовхнути їх до розкриття інформації (наприклад, PIN-кодів за телефоном). За словами одного з інструкторів:

«Я завжди раджу стежити за новинами, тому що використовуючи актуальні інформаційні події можна зіграти більш красиво».

Навчання тільки для російськомовних і коштує 750$ плюс 200$ за курсові збори. Випускникам, що успішно закінчили курси, обіцяють заробіток близько 12 тис. доларів США на місяць.

Діяльність цього злочинного угруповання виявили співробітники американської компанії “Digital Shadows SearchLight” (штаб-квартира у м. Даллас, США), що спеціалізується на наданні послуг у сфері кібербезпеки й «індивідуальній розвідці» в інтересах приватних осіб.

Чотири основні групи кібер-злочинців

Фахівці “Digital Shadows” відзначають, що міжнародні злочинні угруповання незаконно привласнюють близько 24 млрд. доларів США щорічно і поділяються на чотири основні групи:

  • збирачі – перехоплюють інформацію про власників платіжних карток через шкідливе програмне забезпечення або за допомогою соціальної інженерії, фішингу, вкрадених баз даних та з використанням бот-мережі;
  • дистриб’ютори — посередники, які продають інформацію про власників карток або реалізують вже прошиті карти (на сьогодні два найпопулярніших кардинг-форуми пропонують інформацію стосовно 1,2 млн. власників карток за ціною 6$ за кожного);
  • безпосередні організатори та виконавці шахрайських схем;
  • особи, які беруть участь в монетизації, у тому числі залучені до процесу зняття готівкових коштів «в темну».

До речі, компанія “Digital Shadows” оголосила про додаткові вакансії аналітиків з безпеки. Основні функціональні обов’язки: дослідження у сфері кібербезпеки, у тому числі розробка новітніх методів розвідки. Вимоги до кандидатів – відповідна технічна кваліфікація та володіння однією з наступних мов: китайська, японська, арабська та особливо російська. При цьому акцентується увага, що зазначена позиція вимагатиме значної гнучкості в роботі!