Меню
Секретна служба Мінфіну США

Секретна служба Мінфіну США

Author content: Valerii Zhukov

6 липня 1785 року, через дев’ять років після проголошення незалежності від Великобританії, у Сполучених Штатах в обіг введено власну грошову одиницю – долар США. Спочатку це були монети зі срібла, але за часи громадянської війни, у зв’язку із нестачею грошової маси в дорогоцінних металах, їх почали виготовляти з паперу. До речі, тричі: у 1886, 1891 і 1896 роках купюра номіналом $1 друкувалась з портретом дружини першого Президента США Мартою Вашингтон.

Проте, через свавілля фальшивомонетників і ймовірний фінансовий крах, в 1865 році при Міністерстві фінансів США була створена спеціальна Секретна служба (United States Secret Service). За 150 років існування USSS, щорічний бюджет якої складає $1,2 млрд, накопичений величезний досвід за напрямками боротьби з валютним шахрайством, кіберзлочинністю та у сфері організації безпеки, так званих, “перших осіб”.

Лабораторія секретної служби Мінфіну (USSS)

На території штаб-квартири USSS знаходиться найбільша у світі та надсучасна судово-експертна лабораторія з фахівцями у сфері: 3D-технологій і мультимедіа, спеціалістами з відновлення зображення, графічного та веб-дизайну, а також є бібліотека із зразками чорнил у кількості 12 тис.

Крім цього, є можливість ознайомитись з результатами досліджень експертів спецслужби за напрямками кіберзлочинності, виявлення фальшивих купюр або останніх тенденцій у сфері громадської безпеки. Певна частка цих звітів є у вільному доступі на офіційній сторінці USSS.