Меню
Подарунок інженера Volvo

Подарунок інженера Volvo

Author content: Valerii Zhukov

Майже 100 років тому, 17 липня (1920 р.) народився винахідник стандартного автомобільного ременя безпеки – шведський інженер Нільс Болін. Взагалі перші ремені безпеки з’явились ще на початку XIX століття, на зорі літакобудування. З того часу було декілька невдалих спроб застосувати авіаційний чотирьохточковий ремінь безпеки в автомобілях. Однак, тільки в 1959 році інженер автогіганту “Volvo” Нільс Болін запропонував ідеальне співвідношення комфорту та безпеки – трьохточковий ремінь. З 1961 року модернізований ремінь увійшов в базову комплектацію на малолітражній моделі Volvo PV 544.

З метою зниження сумної статистики ДТП зі смертельними наслідками, Volvo Car Corporation дозволила іншим автовиробникам безкоштовно впроваджувати інноваційне рішення без обов’язкових сплат за використання запатентованого винаходу! При цьому, на жаль, ще досить тривалий час споживачі та деякі автомобільні гіганти ставили під сумнів необхідність впровадження і використання ременя безпеки.

Так, корпорація Opel стала їх встановлювати в нові моделі тільки починаючи з 1973 року. А в наступному році в ФРН вже на законодавчому рівні закріпили обов’язкову вимогу щодо встановлення ременів безпеки для водія і пасажира, що знаходиться на передньому кріслі. І тільки з серпня 1984 року з’явилися штрафи за непристебнутий ремінь.

В 2002 році за значний внесок у розвиток автомобільної безпеки Нільса Боліна включили до Зали слави національних винахідників Швеції.