Меню
Найбезпечніші місця у літаку

Найбезпечніші місця у літаку

Author content: Valerii Zhukov

1 жовтня 1881 року в Детройті (штат Мічиган) народився майбутній засновник американської авіабудівної корпорації Boeing – Вільям Едвард Боїнг. Свій перший літак він підняв у повітря в 1915 році. За нашого часу корпорація Boeing – найбільш відомий виробник в авіаційно-космічній галузі, а 136 років тому аероплани збирались вручну, на невеличкому деревообробному підприємстві.

В.Боїнг першим прийшов до висновку щодо необхідності створення літаків для цивільної авіації. Після завершення Першої світової війни, 11 листопада 1918 року, в листі до двоюрідного брата Едварда К. Готта, він написав: «У зв’язку з цим, логічним рішенням буде розробка комерційного літального судна». У 1927 році він вже був власником 26 літаків і виграв контракт на проведення поштових авіаперевезень за маршрутом Чикаго-Сан-Франциско. Станом на лютий 1929 року корпорація «Боїнг» включала в себе декілька компаній: транспортну, авіабудівну, заводи з виробництва двигунів і пропелерів, а також школи для пілотів та обслуговуючого персоналу в Каліфорнії.  А з 1967 року серія 737 є найпопулярнішою серед реактивних пасажирських літаків.

У Вікіпедії стверджується, що у будь-який відрізок часу в повітряному просторі знаходиться близько 1300 лайнерів серії 737. При цьому, більшість фахівців сходиться на думці, що найбезпечніші місця для пасажирів розташовані у хвостовій частині літака. До речі, саме тому одну з “чорних скриньок” або Flight Data Recorder (FDR) встановлюють у цій же частині літака.

Щоб підтвердити теорію на практиці, на замовлення британського телеканалу “Channel 4”, в 2012 році була змодельована і знята аварійна посадка попередньої серії Boeing (727) у мексиканській пустелі. Після приземлення зі швидкістю 257 км/год, у літака моментально відвалилася носова частина і умовні пасажири, що знаходилися в перших рядах, загинули, а інші – отримали менші пошкодження. Як наслідок, не варто засмучуватися, якщо ви вирішили заощадити на покупці авіаквитків в бізнес-класі.