Меню
IAASF – Шлях до безпеки мистецтва?

IAASF – Шлях до безпеки мистецтва?

Author content: Valerii Zhukov

14 липня 2017 року в м. Ньюкасл-апон-Тайн (на північному сході Великобританії) відбувся перший Міжнародний Форум Безпеки Мистецтва та Антикваріату (INTERNATIONAL ARTS & ANTIQUITIES SECURITY FORUM).

Головна мета форуму – обмін думками зацікавлених осіб (музейників, галеристів, оперативних підрозділів, фахівців з безпеки та інших) щодо шляхів захисту об’єктів світової культурної спадщини від негативних ризиків та вдосконалення взаємодії всіх правоохоронних органів у цій сфері.

У відповідності до експертних оцінок фахівців з Великобританії, щорічний тіньовий прибуток злочинних угруповань, що спеціалізуються на викраденні антикваріату (займає друге місце після наркоторгівлі), складає 350-480 мільйонів фунтів стерлінгів. А глобальна шкода людству від злочинів, пов’язаних з предметами мистецтва – приблизно 10 млрд. фунтів стерлінгів на рік. Наступний форум IAASF відбудеться в Лондоні 23-24 листопада. Більш детально щодо матеріалів форуму на http://www.iaas-forum.com/

До речі, цього тижня Британський музей оголосив про започаткування офіційної процедури передачі в Посольство Узбекистану в Лондоні декоративної ісламської каліграфічної плитки, вкраденої у 2014 році.

Ця плитка (52,5 см х 30,5 см) є фрагментом декорування вхідного фасаду Мавзолею Чашма-Айюб, що знаходиться поблизу м. Бухара – пам’ятки архітектури XIV століття, занесеної ЮНЕСКО до переліку всесвітньої спадщини. Фрагмент зловмисники намагалися реалізувати через приватного англійського колекціонера за декілька десятків тисяч фунтів.

Наостанок, відеоролик про викрадену, в березні цього року, з Bode-museum (музей Боде, м Берлін) унікальну золоту монету «Великий кленовий лист», вагою 100 кг, оціночна вартість якої становить близько 4 $ млн.